KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12916593
*
nr 1291 6593
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Ägg. Ej signerad. Olja på pannå, 18x13 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 november 2019
kl 19:56:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/11 10:44:28
1
100 kr
25/11 16:23:26
2
500 kr
25/11 17:54:21
1
300 kr
25/11 17:54:21
2
350 kr (Budbetjänt)
25/11 17:54:38
1
400 kr
25/11 17:54:38
2
450 kr (Budbetjänt)
25/11 17:55:03
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Ägget
Ägget lanserades 1958 och formgavs av Arne Jacobsen för lobbyn på SAS Royal Hotel i Köpenhamn.
Till Ägget finns en fotpall. Fanns även som soffa på hotellet.
Producerad av Fritz Hansen, Danmark.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad olja olja på pannå oljemålning oljemålningar ägg
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:08
-
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30
-
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:53
-
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:24
-
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30
*
Oljemålning
Läs om budbetjänten
nr 1291 6593
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Ägg. Ej signerad. Olja på pannå, 18x13 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 november 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/11 10:44:28 | 1 | 100 kr |
| 25/11 16:23:26 | 2 | 500 kr |
| 25/11 17:54:21 | 1 | 300 kr |
| 25/11 17:54:21 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 25/11 17:54:38 | 1 | 400 kr |
| 25/11 17:54:38 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 25/11 17:55:03 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Ägget
Ägget lanserades 1958 och formgavs av Arne Jacobsen för lobbyn på SAS Royal Hotel i Köpenhamn. Till Ägget finns en fotpall. Fanns även som soffa på hotellet. Producerad av Fritz Hansen, Danmark.
Ägget lanserades 1958 och formgavs av Arne Jacobsen för lobbyn på SAS Royal Hotel i Köpenhamn. Till Ägget finns en fotpall. Fanns även som soffa på hotellet. Producerad av Fritz Hansen, Danmark.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad olja olja på pannå oljemålning oljemålningar ägg
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:08 -
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30 -
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:53 -
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:24 -
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30



